Tablet 10 cali

Tablet 10 cali

tablet 10 cali - jaki wybrać?Decydując się na zakup tabletu jedną z najważniejszych kwestii decyzyjnych jest oczywiście jego wielkość. Dziś bierzemy na tapetę modele 10-calowe, które wraz z 7-„calówkami” stanowią największy kawałek tortu, jeżeli mówimy o samym ekranie.

W dużej mierze na większy tablet decydujemy się w momencie, gdy traktujemy go jak swego rodzaju mały laptop. Co zatem możemy dostać rozpatrując jedynie produkty 10-calowe?


Jaki tablet 10 cali wybrać?

Tablet a producent

Spośród wszystkim marek oferujących tablety 10-calowe, najbogatszą ofertę na chwilę obecną oferują nam takie firmy jak Asus, Lenovo, Acer, HP, Dell czy też Samsung. Szeroki wachlarz możliwości sprawia, że każdy bez problemu powinien znaleźć coś ciekawego dla siebie – czy to do użytku codziennego, na potrzeby gier, do bardziej zaawansowanych aplikacji itp.


Dyski twarde w tablecie

Obecnie produkowane tablety 10-calowe ze względu na swoje gabaryty mogą już w swojej obudowie pomieścić stosunkowo duże dyski twarde – nawet do 500 GB pojemności. Do codziennego użytku powinny nam natomiast wystarczyć spokojnie modele do 256 GB, a nawet do 128 GB. Tablet rzadko kiedy wykorzystywany jest jako pojemny magazyn danych.


Komunikacja

Wyposażenie tabletów nie kończy się tylko i wyłącznie na Wi-Fi (łączenie bezprzewodowe z Internetem), dziś w ofercie poszczególnych producentów znaleźć możemy z powodzeniem modele wyposażone w nawigację GPS, funkcje przesyłu danych 3G, 4G, Bluetooth, czy też GSM z funkcją telefonu (wykonywanie połączeń głosowych).

Tablety 10-calowe z bluetooth RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych tabletów 10-calowych z bluetooth. Tabela produktów aktualizowana jest każdego dnia.


Tablety 10-calowe z 3G/4G RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych 10-calowych tabletów z 3G/4G. Tabela produktów aktualizowana jest każdego dnia.


Dostępna pamięć RAM

Najsłabsze modele dysponują 512 MB pamięci, co wystarczy jedynie do obsługi bardzo nieskomplikowanych czynności. Dobry, nawet relatywnie tani tablet, powinien mieć przynajmniej 2 GB pamięci RAM, natomiast najlepsze z nich osiągają już 8 GB (najbardziej wydajne sprzęty w rozmiarze 10″).


Procesor w tablecie 10-calowym

Wydajne serce 2- lub 4-rdzeniowe spokojnie powinno wystarczyć, amatorzy „wielordzeniowości” powinni natomiast poszukać modeli 8-rdzeniowych (rzadko występują w tabletach 10″). Pod względem wydajnościowym wartą uwagi opcją są modele wyposażone w Intel Core i5 oraz i7 (wydamy jednak za nie niestety kilka tysięcy zł). Na rynku zresztą dominują tablety 10″ posiadające procesory ze stajni Intela.


Ekran i jego rozdzielczość

Najmniejsze oferowane rozdzielczości zaczynają się z reguły od poziomu 1024×600. Jeżeli zależy nam na jakości obrazu, warto zainwestować w sprzęt dysponujący parametrami przynajmniej 1366×768, a najlepiej rozpatrujmy oferty od 1920×1080 wzwyż.


Android oraz Windows

W tabletach królują oczywiście systemy operacyjne Windows i Android – w różnych wersjach. W przypadku Windowsa jest to zazwyczaj Win 8, natomiast Androidy – 4.x i 5.x.

Tablety 10-calowe z Windowsem RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych tabletów 10-calowych z systemem operacyjnym Windows. Tabela produktów aktualizowana jest każdego dnia.


Tablety 10-calowe z Androidem RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych tabletów 10-calowych z systemem operacyjnym Android. Tabela produktów aktualizowana jest każdego dnia.


Ile waży tablet 10-calowy?

Tutaj panują bardzo duże dysproporcje wagowe – najlżejsze egzemplarze 10″ mają poniżej 0,5 kg, natomiast górny limit wynosi 2,0 kg (de facto waga laptopa). Mobilność tabletu sprawia, że największą popularnością cieszą się modele z przedziału 500-700 g.


Ile wydamy?

Najtańsze modele kosztują poniżej 300 zł, natomiast najdroższe egzemplarze do wydatek rzędu prawie 10 tysięcy zł. Największą popularnością cieszą się natomiast tablety 10-calowe w kwocie oscylującej wokół 1000 zł.


Tablety 10 cali RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych tabletów o przekątnej 10 cali. Tabela produktów aktualizowana jest każdego dnia.


Laptop czy tablet?

Tablety o przekątnej 10 cali są w pewnym sensie już namiastką mini laptopa, przez co zasadnym jest pytanie dotyczące alternatywy w postaci zakupu niewielkiego notebooka. Tablet 10-calowy i tak nie zmieści się do kieszeni w spodniach czy też kieszonce w torbie podróżnej, która bez problemu pomieściłaby model 7-calowy.

Opcją coraz bardziej popularną jest zakup urządzenia 2w1, łączącego w sobie możliwości zarówno tableta, jak i samego laptopa (dzięki zdejmowanemu ekranowi dotykowemu bardzo szybko nasz mały laptop zamieni się w tablet).


Tak znaleziono publikację:

  • Ranking Tabletów 10 Cali 2016

Jaki sprzęt wybrać?

7 thoughts on“Tablet 10 cali

  1. Jestem ciekaw opinii odnośnie Huawai MediaPad, miał ktoś może z nim styczność? Wśród tabletów 10 calowych wyróżnia się fajnym designem, dobrymi parametrami i nie najwyższą ceną. Pytanie tylko, jak się na nim pracuje i czy jest odpowiednio wytrzymały. Dla mnie to podstawa, gdyż tablet mam ciągle ze sobą, jestem mobilny więc sam sprzęt jest narażony na wiele uszkodzeń.

  2. 10 calowy tablet to już potężny sprzęt, nie wiem czy u mnie by się spisał. Jest co prawda bardzo przydatny w pracy biurowej, ale to chyba tylko jedyny wybór, gdzie się sprawdzi. W podróży to według mnie mniejszy będzie lepszy.

  3. Używam w pracy takiego tableta i jest całkiem fajny, na początku myślałem, że będzie za duży, ale po krótkim czasie się przekonałem. Mam wrażenie, że nie przesiadłbym się na mniejszego, bo w korporacji czasami jest takie urwanie głowy, a przestrzeń robocza jest bardzo potrzebna.

  4. Ja zdecydowałam się na tablet samsung 10 cali. Nie potrzebowałam żadnego bardzo zaawansowanego sprzętu, jedynie na uczelnie oraz do domu, żeby oglądać jakieś filmy – spisuje się jak najbardziej w porządku.

  5. Jeżeli ktoś zastanawia się jaki tani tablet 10 calowy wybrać, to polecam markę lenovo. Mają kilka różnych półek cenowych i myślę, że każdy może sobie pozwolić na to, żeby kupić jakiegoś dla siebie, do tego bardzo dobrze jakościowo wypadają na tle innych marek.

  6. Wydaje mi się, że dobry tablet 10 calowy wystarczy w zupełności do przeglądania internetu, gier i oglądania filmów. Jest na tyle poręczny, że mieści się nawet do torebki, więc nawet do pracy mogę go wziąć 🙂

  7. Super artykuł! Kupiłam właśnie tablet, potrzebny był mi na wyjazdy służbowe. Do tego akurat znalazłam bardzo ciekawy etui na tablet 10 cali konkretnie do tego modelu, więc jak najbardziej jestem zadowolona. Super artykuł i ranking.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *