Integracja z Allegro – czy warto ją wdrożyć?

Integracja z Allegro – czy warto ją wdrożyć?

Prowadzenie własnego sklepu internetowego wymaga wdrożenia wielu działań, które ułatwią ci dotarcie do nowych potencjalnych odbiorców. Chcąc pozyskiwać nowych klientów i zwielokrotnić swoje dotychczasowe dochody warto zastanowić się nad opcją, jaką daje sprzedaż nie tylko we własnym sklepie internetowych, ale również w serwisie Allegro. Większa ilość kanałów sprzedaży wiąże się również z większą ilością obowiązków względem prowadzenia działalności, dlatego rozważ możliwość, jaką jest integracja Allegro z PrestaShop.


Sprzedaż w sklepie internetowym – integracja z Allegro

PrestaShop to specjalnie przygotowane oprogramowanie, które pozwala na integrację poszczególnych kanałów sprzedaży z twoim docelowym sklepem internetowym Działanie to przede wszystkim umożliwia wsparcie miejsc sprzedażowych pod kątem SEO i optymalizacji dodawanych treści, dzięki czemu twoje produkty będą znacznie wyżej pozycjonowane niż te, które wystawiane były przez konkurencję.

Istotnym elementem, który ułatwi ci kontrolę nad wykonywanymi działaniami, a zarazem przyspieszy proces obsługi to możliwość automatycznego generowania i wysyłania faktur wprost na podany adres internetowy konsumenta. Kompleksowa obsługa klienta, zarządzanie płatnościami internetowymi i możliwość tagowania wystawionych produktów, to tylko wybrane zalety pozwalające na profesjonalne, a także szybkie zarządzanie sprzedażą.


Dwustronna integracja sklepu internetowego – sprzedaż przy pomocy aukcji Allegro

Serwis aukcyjny Allegro to niewątpliwe lider na polskim rynku e-commerce. Każdego dnia skupia u siebie setki tysięcy użytkowników, którzy dokonują zakupów korzystając z łatwej i przejrzystej strony, intuicyjnego systemu filtrowania i wyszukiwania produktów oraz programów partnerskich pozwalających, chociażby na darmową wysyłkę.

Decydując się na integrację własnego sklepu internetowego z najpopularniejszym kanałem sprzedaży z pewnością zwiększysz swoje obroty, dotrzesz z ofertą do klientów, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z proponowanymi usługami. Przewaga połączenia działań sprzedażowych z zewnętrzną wtyczką polega na możliwości podłączenia dowolnej ilości kont Allegro. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz rozwijać swoją działalność na wielu płaszczyznach zahaczając o różne tematy i branże. Dodatkowo ułatwi ci to akcje dotyczące obsługi zamówień pojedynczych, jak i sprzedaży hurtowej ograniczając niezbędny czas i koszty.


Jak skutecznie prowadzić sprzedaż we własny sklep internetowy – Allegro Smart

Sprzedaż we własnym sklepie internetowym może być niewystarczająca i znacznie zaniżać możliwe obroty twojej działalności. Łącząc sprzedaż razem z Allegro nie tylko dołączysz do top sprzedawców, ale również podniesiesz jakość swoich usług. Dużą zaletą jest możliwość skorzystania z Allegro Smart, które docenili poszczególni użytkownicy. Opcja darmowej wysyłki przy minimalnej płatności zapewni ci ciągłość sprzedaży i znacznie większe prawdopodobieństwo powrotu klienta podczas kolejnej transakcji.

Szybkie i proste wystawianie akcji, import zamówień do jednego miejsca, mapowanie kategorii i produktyzacja, to elementy, które ułatwią ci prowadzenie działalności e-commerce. Sprawdź przygotowaną ofertę na x13.pl i dobierz pakiet dopasowany do twoich potrzeb oraz potrzeb twoich klientów.

Jaki sprzęt wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *