Komputer stacjonarny do 1000 zł

Komputer stacjonarny do 1000 zł

Komputer stacjonarny ThinkCentre E50-00 Tower z pamięcią RAM 4GB, dyskiem twardym HDD 1TB oraz systemem operacyjnym Windows 8.1.
Komputer stacjonarny ThinkCentre E50-00 Tower z pamięcią RAM 4GB, dyskiem twardym HDD 1TB oraz systemem operacyjnym Windows 8.1.
Czy za kwotę do 1000 zł możemy otrzymać komputer stacjonarny zdolny poradzić sobie z zastosowaniami multimedialnymi w codziennym użytkowaniu?

Przy odpowiedniej konfiguracji sprzętowej za cenę w granicach 1000 zł powinno nam się udać zakupić całkiem przyzwoity sprzęt do niezbyt zaawansowanych zastosowań, który sprawdzi się także jako rozwiązanie biznesowe m.in. do pracy biurowej.


Jaki procesor?

W przypadku procesora lepszym rozwiązaniem będzie poszukiwanie komputera dysponującego Intelem Pentium serii G (przy intensywniejszych poszukiwaniach może uda nam się trafić na promocję, gdzie oferowany będzie komputer PC z procesorem Intel Core i3). Są to rozwiązania wydajniejsze w tym przedziale cenowym.


Jaka karta graficzna?

Karta graficzna – tutaj najczęściej spotykanymi rozwiązaniami są Intel HD Graphics, bardzo rzadko natomiast spotyka się dedykowane układy graficzne takie jak AMD Radeon serii 5 czy też nVIDIA Geforce (co najwyżej natrafimy na mniej wydajne konstrukcje oznaczone symbolem GT). Do podstawowych zastosowań i przy tak okrojonym budżecie powinny nam wystarczyć zintegrowane układy Intel.


Jaki dysk twardy?

Szybki dysk SSD marki Samsung z interfejsem mSATA/SATA III.
Szybki dysk SSD marki Samsung z interfejsem mSATA/SATA III.
Dysk twardy w zestawie komputerowym to najczęściej HDD o pojemności 500GB, niekiedy można spotkać nieco pojemniejsze napędy, rzadkością w tym przedziale cenowym są natomiast dyski półprzewodnikowe SSD – znajdziemy najwyżej te o pojemności do 128GB. Warto jednak podejmując decyzję zakupową rozważyć zestaw z szybkim dyskiem SSD, podnoszącym wydatnie wydajność komputera.


Ile pamięci RAM?

Na sporą ilość pamięci RAM nie mamy co liczyć – otrzymamy z reguły co najwyżej 4GB (jedna kość 4GB lub 2x2GB), warto wybrać zestaw z płytą główną obsługującą co najmniej 8GB RAM i mającą wolny slot na dodatkową kość.

Zestawy komputerowe do 1000 zł (bez monitora) to popularne rozwiązania dla biznesu (komputer PC dla pracownika) oraz dla dzieci. Z powodzeniem również mogą być wykorzystywane do prostych zastosowań domowych.


Dostępne złącza

Przydatne złącza w panelu przednim i tylnym:

 • USB 3.0 i USB 2.0 (przynajmniej po dwa wejścia każde),
 • PS/2,
 • RJ-45,
 • gniazdko na słuchawki,
 • gniazdko na mikrofon do komputera,
 • czytnik kart SD i microSD,
 • DVI-D,
 • audio (trzy wejścia),
 • HDMI.

Inne rozwiązania i dodatki

 • nagrywarka DVD,
 • karta dźwiękowa zintegrowana,
 • karta sieciowa LAN 10/100/1000 Mbps,
 • system operacyjny,
 • zasilacz (zwracajmy uwagę nie tylko na jego moc, ale również i certyfikat).

RANKING komputerów stacjonarnych PC do 1000 zł

Zestawienie najchętniej wybieranych komputerów stacjonarnych w cenie do 1000 zł. Ranking powstał w oparciu o porównywarki cenowe.


Jaki sprzęt wybrać?

8 thoughts on“Komputer stacjonarny do 1000 zł

 1. Nie warto tracić pieniędzy, na takim sprzęcie nie zrobimy nic więcej poza surfowaniem po necie i oglądaniem filmów. Komputer stacjonarny do 1000 złotych, to bardziej wielki kalkulator 😉 Z reguły taki sprzęt ma też słabe możliwości rozwoju, gdyż oszczędzając kupujemy słabą płytę główną. Zdecydowanie rozsądniej będzie poczekać, uzbierać więcej pieniędzy i kupić coś lepszego.

 2. Tutaj też jest poradnik wyboru stacjonarki do 1000 zł – pclab.pl/art52777-5.html (oczywiście bez monitora). Osobiście nie wyobrażam sobie składania kompa bez dysku ssd, gdzie teraz można dostać taki na system już za poniżej 200 zł (wersja 120gb). Hdd tylko na magazyn danych 🙂

 3. Nie wiem, czy zdecydowałbym się na kupienie złożonego i gotowego już zestawu w tym przedziale cenowym. Jestem akurat miłośnikiem szukania okazji w sprzętach używanych – moim skromnym zdaniem naprawdę można wyczaić za rozsądne pieniądze prawdziwe perełki składając swoją własną stacjonarkę. Przy odrobinie szczęścia dostaniemy płytę główną, zasilacz czy też procesor jeszcze na gwarancji 🙂

 4. Nie ma nic lepszego niż stacjonarny komputer do gier – ale nie wiem czy koniecznie do tej kwoty. Taka kwota pozwala spokojnie na przeglądanie internetu, słuchanie muzyki czy oglądanie filmów. Żeby pograć w gry na takim komputerze, musielibyśmy spokojnie dołożyć jeszcze trochę.

 5. Do pracy dobry komputer stacjonarny w takiej kwocie na pewno da się znaleźć. Obsługa pakietu Office i przeglądarka, plus drobne programy to nie sa duże wymagania, więc na spokojnie można coś w tej kwocie znaleźć. O grach nie ma co tutaj mówić, niestety za mały budżet.

 6. Jedyne co mnie skusiło na komputer za 1000 zł, to po prostu to, że przydaje się on w domu praktycznie do wszystkich podstawowych rzeczy. Napisanie czegoś z wydrukiem, przeglądnięcie internetu, czy oglądnięcie filmu – super sprawa 😉

 7. Kupowałam synkowi pierwszy komputer i ten ranking komputerów stacjonarnych przydał mi się i to bardzo. Nie wiedziałam na co zwrócić uwagę, ale materiał i ranking same naprowadziły mnie na odpowiedni sprzęt. Pozdrawiam!

 8. Sprzęt jest już tańszy ;D Udało mi się znaleźć i5 8gb ram win10 za 1000zł. Nie wiem, kiedy został stworzony ten poradnik. Jeśli 5 lat temu (napisałem to dnia 17.05.2019 o godz. 20:05), to mają rację.:D Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *