Mikrofon do komputera

Mikrofon do komputera

Bywają takie sytuacje, że w trybie pilnym potrzebujemy do swojego komputera odpowiedniego mikrofonu. Jak to zwykle bywa w przypadku sprzętu, poszczególne modele mogą różnić się od siebie ceną nawet o kilkaset do kilku tysięcy złotych, ze względu przede wszystkim na jakość dźwięku.

laptop ze słuchawkami oraz mikrofonem podłączanym do gniazda USB

Poniżej zaproponujemy, jaki budżetowy mikrofon wybrać, jak rozsądnie wybierać mikrofon, czym się przy tym kierować i jakie są najlepsze mikrofony dla profesjonalistów.

Obecnie sam mikrofon do komputera nie jest już prostym jednofunkcyjnym narzędziem, służącym jedynie do komunikacji poprzez aplikacje takie jak na przykład Skype, może być on wykorzystywany także do nagrywania materiałów i ich obróbki, czy też do komunikacji z innymi graczami w grach wieloosobowych i e-sportach. Z tego też powodu powinniśmy zadbać o możliwie jak najwyższą jakość audio, jaka jest tylko dostępna, konfrontując oczywiście nasze preferencje z zasobnością portfela.


Jak wybrać dobry mikrofon?

Przede wszystkim podczas wyboru mikrofonu, jeśli ma to być mikrofon do pc czy też mikrofon do laptopa, bardzo ważne jest, aby był podłączany za pomocą wtyczki USB, bowiem takie rozwiązanie gwarantuje, iż posiada on wbudowaną kartę dźwiękową. Komputery, które są najczęściej wyposażone tylko i wyłącznie w zintegrowane karty dźwiękowe, oferują jakość audio pozostawiającą wiele do życzenia. Jeśli chcemy się ustrzec szumów, a nie wydawać dodatkowych pieniędzy na różnego rodzaju przetworniki i dodatkową kartę dźwiękową, to najlepszym wyborem będzie zakup mikrofonu z podłączeniem USB. To powinno być główne kryterium podczas wyboru odpowiedniego dla nas sprzętu.

Poza tym warto także zwrócić uwagę na to, aby mikrofon był kardioidalny, czyli zbierał dźwięk jednokierunkowo, dzięki czemu można ustrzec się różnego rodzaju szumów i innych niedoskonałości. Również ważne jest, jeżeli oczywiście nie chcemy narażasz się na zbędne wydatki, wybrać mikrofon pojemnościowy, a nie dynamiczny, bowiem oferuje on zdecydowanie lepszą jakość audio oraz większą wytrzymałością.

Najlepszy tani mikrofon

Jeżeli posiadamy headset i chcielibyśmy tylko komunikować się z naszymi przyjaciółmi w grach lub też od czasu do czasu za pomocą Skype’a, to właściwie zakup oddzielnego mikrofonu nie ma w takim wypadku większego sensu, bowiem za niską cenę otrzymalibyśmy bardzo porównywalny produkt, a żeby odczuć różnicę trzeba by się już narazić na większe wydatki. Jeśli jednak chcielibyśmy zakupić budżetowy mikrofon zewnętrzny to poniżej proponujemy kilka ciekawych propozycji.

  • Trust Mico – mikrofon ten charakteryzuje się ciekawym designem i posiada system tłumienia szumów, dzięki czemu wydaje się być dobrym przyjacielem mniej wymagających użytkowników. Ponadto dzięki przejściówce można go podłączyć nie tylko pod Mini-jack, ale także i za pomocą USB. Ten mikrofon do pc można kupić już za cenę mniejszą niż sto złotych, a jakość audio będzie naprawdę dobra.
  • Tracer Screamer – przykład budżetowego mikrofonu, który jest w miarę dobry. Oczywiście szumy będą zauważalne, choć powinien wystarczyć do prostych zastosowań. Jego zaletą jest niska cena.
  • Zalman Zm-MIC1 – jest to mikrofon niezwykle pozytywnie odbierany przez całą masę użytkowników. Trzeba wiedzieć, że ten model przypina się do kabla od słuchawek lub części naszego ubrania, jednak za niezwykle niską cenę, bowiem maksymalnie trzydzieści złotych oferuje naprawdę niewyobrażalnie dobrą jakość audio. Śmiało można się w niego wyposażyć.

Mikrofony budżetowe do komputera RANKING maj 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane tanie mikrofony do komputera i laptopa w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Dobry mikrofon dla wymagających

Jeśli chodzi o mikrofony dla bardziej wymagających użytkowników PC, to poniżej przedstawiamy kilka propozycji cenionych i chętnie wybieranych przez osoby wymagające mikrofonów do komputera.

  • Blue Yeti – mikrofon pojemnościowy za cenę około 600 zł, jednak w pełni wart każdej złotówki, bowiem został on nie tylko wykonany z mega trwałych komponentów zapewniających długowieczność, ale cały jest wykonany z metalu, jest wielki i masywny, a dźwięk który nagramy za jego pomocą można regulować na wiele sposobów. Poza tym nie można nie zauważyć, że jest on niemal nieskazitelnie czysty. Nic więc dziwnego, że tak wielu youtuberów zakupuje właśnie ten model mikrofonu.
  • Samson C01U PRO – w przypadku tego mikrofonu pojemnościowego bardzo ważny jest dopisek PRO, bowiem choć kosztuje on nieco więcej niż podstawowy model, bo aż 400 zł, to oferuje znacznie lepszą jakość audio od uboższej wersji. Mikrofon ten z powodzeniem może być wykorzystywany nawet do nagrywania wokalu, bowiem oferuje świetną jakość.
  • Novox NC-1 – najlepszy z tanich mikrofonów. Możemy dostać go za około 200 zł, a jakość nagrywania będzie powalająca. Nawet znawca tematu audio, jakim jest youtuber Ziemniak docenił ten mikrofon w swoim teście. Dlaczego? Bowiem ten pojemnościowy mikrofon do pc, a zarazem mikrofon do laptopa posiada jedną z najlepszych redukcji szumów i nagranego nim dźwięku nie trzeba nawet przerabiać. Zdecydowanie polecamy ten model.

Profesjonalne mikrofony do komputera RANKING maj 2024

Zestawienie uwzględnia chętnie wybierane mikrofony do komputera i laptopa dla osób bardziej wymagających (również do profesjonalnego zastosowania) w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Jaki sprzęt wybrać?

6 thoughts on“Mikrofon do komputera

  1. U siebie posiadam mikrofon bezprzewodowy do komputera bo jestem dosłownie maniakiem, jeżeli chodzi o to by unikać sprzętu z kablami. Nie lubię jak się plączą i jest ich za dużo do ogarnięcia.

  2. Dobry mikrofon na usb można kupić za małe pieniądze i spisze się bardzo dobrze osobno bez headsetu. Takie mikrofony zazwyczaj są lepsze, ale dla niektórych liczy się też fakt, żeby nie mieć dużo rzeczy na biurku. Gusta i guściki 😉

  3. Osobiście bardzo lubię stojące mikrofony. Cechują się tym, że mają dobrą możliwość konfiguracji, oraz tego, że można je ze sobą gdzieś zabrać i nie muszą służyć koniecznie do komputera, ale do nagrywania dźwięku gdziekolwiek chcemy.

  4. Mam mikrofon zalmana i powiem szczerze, że dobry stosunek jakości do ceny. Sprawdza się praktycznie zawsze, jestem z niego zadowolony. Stojący mikrofon to fajna sprawa, bo dobrze zbiera, oraz mamy możliwość szybkiego wyciszania itd na bieżąco 🙂

  5. Można kupić dobry mikrofon do komputera za niewielkie pieniądze, ale nie będzie to nic co się nada do nagrywania w najlepszej jakości. Będzie to po prostu spoko mikrofon, żeby porozmawiać ze znajomymi przez komunikatory, czy porozumiewać się w grach.

  6. Osobiście preferuje stojący mikrofon do pc, bo denerwuje mnie mikrofon przy słuchawkach, nie mogę się do niego jakoś przyzwyczaić. Niby fajna i wygodna rzecz, aczkolwiek mnie totalnie to nie pasuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *