Access Point. Jaki punkt dostępu najlepiej wybrać do konfiguracji sieci?

Access Point. Jaki punkt dostępu najlepiej wybrać do konfiguracji sieci?

Access Point, czyli punkt dostępu, to urządzenie, dzięki któremu możemy połączyć się z siecią lokalną bezprzewodowo, a do łączenia wykorzystane są fale radiowe.

Access Point Netgear A2000 WAC124
Access Point Netgear A2000 WAC124

Na podobnej zasadzie działa WiFi, lecz ono wykorzystuje mikrofale i połączenie następuje bezpośrednio z routera bez użycia okablowania. W przypadku punktu dostępowego wymagane jest dodatkowe specjalne urządzenie, za pomocą którego następuje połączenie, oprócz routera. Zdarza się, że chcemy zwiększyć zasięg połączenia bezprzewodowego, wówczas instalujemy np. punkt dostępowy w formie anteny na dachu i zwiększamy tym zasięg usługi.

Access Point posiada ograniczenia co do przepustowości przesyłanych danych. Przepustowość to inaczej ujmując prędkość łącza dostępnego w punkcie dostępowym. Minimalna to 1 Mbit/s a maksymalna to nawet 1 GBit/s. Można go zwiększyć jak wspomniane jest wyżej np. umiejscowienie anteny na dachu.

Również umiejscowienie samego Access Pointa ma znaczenie nie tylko na zewnątrz poprzez odpowiednie ustawienie anteny, ale ważne jest umieszczenie go wewnątrz domu czy budynku. Najlepiej jest, gdy po drodze między komputerem a urządzeniem nie było sprzętu elektronicznego, gdyż może on zakłócać fale radiowe.

Ważne jest bezpieczeństwo połączenia bezprzewodowego. W związku z tym należy ustawić hasło trudne do złamania. Minimum 14 znaków, jedna litera wielka, znak specjalny itp. Im bardziej skomplikowane hasło tym lepiej.


Access Point RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych punktów dostępu Access Point. Tabela produktów aktualizowana jest każdego dnia.


Jaki sprzęt wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *