Tablet 7 cali

Tablet 7 cali

Jaki tablet 7 cali wybrać?

Tablety 7-calowe należą do najpopularniejszych formatów ze względu na kompaktowe rozmiary, a co za tym idzie praktycznie nieograniczoną mobilność. Możemy go zabrać praktycznie wszędzie, pakując czy to do kieszeni, czy też niewielkiej torebki.

Pod niezbyt imponującą obudową kryje się natomiast niejednokrotnie bardzo wysokie zaawansowanie technologiczne, dzięki czemu niewielka pokrywa to swoista osłona dla wydajnych komponentów tabletu. Jaki tablet 7-calowy możemy dostać?


Jaki tablet 7 cali wybrać?

Producenci

Apple, Asus, Lenovo, Samsung, Acer, Actina, ADAX, Allview, Apollo, Blow, Cavion, Colorovo, Dell, Esperanza, Ferguson, Goclever, HDWR, HP, Huawei, iGET, Kiano, Kobo, Lark, Lenco, Manta, Modecom, Motorola, NavRoad, NTT, Odys, Omega, Overmax, Pentagram, Philips, Pocketbook, Prestigio, Quer, SMART, TB Touch, Technisat, Toshiba, Trekstor, Xoro, Yarvik. Najbardziej popularnymi markami są natomiast m.in. Lenovo, Samsung, Manta, Overmax, Prestigio, Modecom, Asus.


Sposoby komunikacji

 • Bluetooth,
 • Bluetooth + GPS,
 • 3G/4G,
 • Funkcja telefonu,
 • GPS,
 • GSM,
 • Tuner DVB-T,
 • Wi-fi.

Im więcej możliwości komunikacyjnych posiada nasz tablet, tym lepiej.

Tablety 7-calowe z bluetooth RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych tabletów 7-calowych z bluetooth. Tabela produktów aktualizowana jest każdego dnia.


Tablety 7-calowe z 3G/4G RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych 7-calowych tabletów z 3G/4G. Tabela produktów aktualizowana jest każdego dnia.


Dysk wewnętrzny

Dyski twarde w tabletach 7″ to napędy mogące pomieścić przeważnie do 64GB, choć zdarzają się lepsze modele dysponujące HDD 128GB (rekordziści mają nawet 500GB, jednak egzemplarze te kosztują kilka tysięcy zł). Za tablet z dyskiem HDD o pojemności 128GB również zapłacimy grubo powyżej 1000 zł (najczęściej ponad 2000 zł).


Etui na tablet 7 cali RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych etui na tablety 7-calowe. Tabela produktów aktualizowana jest każdego dnia.


Procesor w tablecie 7″

Wydajniejszy układ niekoniecznie musi mieć więcej rdzeni, kluczową rolę odgrywa w tej kwestii przede wszystkim taktowanie procesora oraz architektura (w przypadku tabletów jest to chociażby ARM czy też Intel Atom, a także QualComm, Rockchip). Kryterium mającym fundamentalny wpływ na wydajność ma natomiast zastosowana pamięć flash.


Pamięć RAM w tablecie

Najwięcej modeli 7-calowych to tablety mające 512MB lub 1GB pamięci RAM. Jeżeli zależy nam na wydajności i płynności uruchamianych zaawansowanych aplikacji, rozsądnym rozwiązaniem będzie wybór egzemplarzy posiadających przynajmniej 2GB RAM.


Rozdzielczość + ekran

W tabletach 7-calowych najczęściej spotykaną rozdzielczością jest 1024×600. Jeżeli zależy nam na jakości obrazu, warto rozważyć modele od 1024×768 wzwyż.


System Windows lub Android

Zdecydowana większość 7-„calówek” to „Androidy”, tablety w tym formacie z Windowsem posiadają zazwyczaj Win 8 (wersja Phone).

Tablety z Windowsem RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych tabletów z systemem operacyjnym Windows. Tabela produktów aktualizowana jest każdego dnia.


Tablety 7-calowe z Androidem RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych tabletów 7-calowych z systemem operacyjnym Android. Tabela produktów aktualizowana jest każdego dnia.


Ile waży tablet 7-calowy?

Niemalże wszystkie egzemplarze w tym formacie mają masę całkowitą poniżej 0,5kg, choć zdarzają się modele o wadze rzędu ponad 700g.


Ile musimy zapłacić?

Najtańsze modele tabletów 7″ kosztują znacznie poniżej 200 zł, ich wydajność powinna zadowolić mniej wymagających użytkowników. Osoby mające większe oczekiwania wobec sprzętu mobilnego powinny jednak przeznaczyć na zakup większą gotówkę – przynajmniej 500 zł.


Tablety 7 cali RANKING

Zestawienie najchętniej wybieranych tabletów 7-calowych. Tabela produktów aktualizowana jest każdego dnia.


Tak znaleziono publikację:

 • tablet 7 cali

Jaki sprzęt wybrać?

7 thoughts on“Tablet 7 cali

 1. Muszę powiedzieć, że samemu używałem tabletu lenovo, który miał właśnie siedem cali i jestem zadowolony. Sprzęt działał w oparciu o system android, wszystko śmigało płynnie, dobry jasny wyświetlacz, bateria też ok a całość kosztowała coś około 500 złotych czyli nie ma tragedii. Z innymi firmami nie miałem do czynienia, wiem tylko, że szerokim łukiem powinniśmy omijać tablety z marketu typu noname

 2. Tablet 7 calowy to chyba najlepszy wybór, te większe to już są zbyt toporne i nie wiem czy jest sens je kupować. Tablet sprawdza się u mnie świetnie w podróży, do oglądania filmów i przeglądania wiadomości i innych rzeczy.

 3. Kupiłem córce takiego tableta i jest zachwycona. Wiadomo, młoda nie korzysta z niego jakoś bardzo i nie jest wymagająca, ale bajki i jakies gierki działają dobrze, bez zarzutu. Mogę śmiało polecić takiej wielkości tablet bo nadaje się świetnie na jakieś wyjazdy.

 4. Fajny artykuł, ciekawie opisane i bardzo przydatny, zaoszczędzający czas ranking 😉 Znalazłem etui na tablet 7 cali i powiem szczerze, że w tej cenie nie oczekiwałem cudów, a jest faktycznie bardzo porządne i mam nadzieję, że posłuży trochę.

 5. Kupiłem synowi na urodziny tablet 7-calowy z lte i powiem szczerze, że sam z niego czasami korzystam, bo to ciekawe urządzenie. Myślałem, że doba tabletów już przeminęła, ale jednak się myliłem – cały czas są przydatne.

 6. W zestawieniu znalazłem całkiem fajne czarne etui na tablet 7 calowy. Wszystko co wcześniej miałem na oku było dobre cenowo, ale zdecydowanie słabo wykonane. To było w konkurencyjnej cenie, oraz w bardzo fajnym wykonaniu 😉

 7. Taki mały tablet 7 cali jest idealny dla dziecka. Kupiliśmy z żoną naszej córce na urodziny. Młoda lubi oglądać filmy, ale też ma jakieś edukacyjne gry – bardzo fajna rzecz, warto pomagać dziecku sie kształcić nawet w taki sposób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *