Tusz do drukarki

drukarka atramentowa CanonDrukarki atramentowe, w odróżnieniu od laserowych, do swojego działania wykorzystują specjalne pojemniczki z różnokolorowym atramentem. Jest to element niezbędny do prawidłowego działania urządzenia, dlatego kupując nową drukarkę atramentową zwróć uwagę nie tylko na koszt tuszu, ale również na jego rodzaj. Jak wybrać odpowiedni tusz?

Rodzaje tuszu do drukarek atramentowych

Drukarka atramentowa, w zależności od modelu może wykorzystywać jeden z dwóch rodzajów tuszu: pigmentowy lub barwnikowy. Tusze pigmentowe bardzo dobrze odwzorowują kontury wydruku. Widoczne jest to zarówno w przypadku tekstu, jak i grafiki. Większego znaczenia nie ma również jakość zastosowanego papieru. Na papierze słabej jakości czy o nietypowej strukturze wydruk także będzie zadowalający. A zatem, drukarka atramentowa wykorzystująca tusz pigmentowy bardzo polecana jest w momencie drukowania dużej ilości wydruków np. na papierze czerpanym.

W przypadku tuszu barwnikowego jesteśmy zobligowani do korzystania z papieru bardzo wysokiej jakości. Są one jednak bardzo łatwo mieszalne, dlatego otrzymanie nietypowych barw nie stanowi najmniejszego problemu. Drukujesz duże ilości zdjęć i grafiki? – Drukarka z tuszem barwnikowym jest dla Ciebie.

Tusze do drukarek czarne RANKING

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane i najpopularniejsze czarne tusze do drukarek w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.

Tusze do drukarek niebieskie RANKING

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane i najpopularniejsze niebieskie tusze do drukarek w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.

Tusze do drukarek wielokolorowe RANKING

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane i najpopularniejsze wielokolorowe tusze do drukarek w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.

Tusze do drukarek żółty RANKING

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane i najpopularniejsze żółte tusze do drukarek w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.

Na rynku można znaleźć również drukarki wykorzystujące zarówno tusz pigmentowy, jak i barwnikowy. Są to jednak urządzenia wyższej klasy, przeznaczone dla specjalistów i osób wymagających nie tylko idealnego odwzorowania barw, ale również konturów.

Tusze do drukarek fotograficzne RANKING

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane i najpopularniejsze fotograficzne tusze do drukarek w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.

Tusze do drukarek purpurowe RANKING

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane i najpopularniejsze purpurowe tusze do drukarek w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.

Tusze do drukarek szare RANKING

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane i najpopularniejsze szare tusze do drukarek w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.

Co ma wpływ na cenę tuszu?

Cena tuszu definiowana jest przez kilka czynników. Pierwszym, a za razem podstawowym czynnikiem jest fakt, czy dany tusz pozwala na tworzenie wydruków monochromatycznych, czy kolorowych. Tusze kolorowe, za sprawą zastosowania większej ilości materiałów do ich produkcji będą zdecydowanie droższe w porównaniu do tuszy czarno – białych. Nie tylko typ, ale również jakość tuszu ma wpływ na cenę. Im wyższa jest jakość zastosowanego tuszu, tym zasobniki będą droższe.

Tusze do drukarek Epson RANKING

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane i najpopularniejsze tusze do drukarek marki Epson w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.

Tusz oryginalny czy może zamiennik?

Producenci rekomendują stosowanie tuszu oryginalnego. Gwarantuje on zawsze wysoką jakość wydruku i właściwą dla danego sprzętu wydajność. Może się jednak okazać, że zamiennik charakteryzuje się takimi samymi właściwościami, jak tusz oryginalny, dlatego ze spokojem możemy inwestować w odpowiednie zamienniki.

Tusze do drukarek Brother RANKING

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane i najpopularniejsze tusze do drukarek marki Brother w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.

Atutem korzystania z zamienników jest nie tylko kilkukrotnie niższa cena, czy wysoka jakość, ale również akceptacja alternatywnych tuszy przez producentów. Oznacza to tyle, że w przypadku awarii sprzętu będącego na gwarancji, naprawa zostanie przeprowadzona bez przeszkód.

Tusze do drukarek Canon RANKING

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane i najpopularniejsze tusze do drukarek marki Canon w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.

Poszukując tuszu, w pierwszej kolejności sprawdź typ i model urządzenia, a także jaki typ tuszu wykorzystuje. W dalszej kolejności musisz określić, czy potrzebujesz tuszu czarno – białego, czy kolorowego. Jeśli niezbędny jest kolor – określ jaki. Znaczenie ma również to, czy potrzebujesz pojemniczka z tuszem o pojedynczej barwie, czy zestawu pojemników z kilkoma kolorami. Przeanalizuj również opłacalność inwestycji, bo może okazać się, że zamiennik będzie lepszym rozwiązaniem.

Tusze do drukarek HP RANKING

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane i najpopularniejsze tusze do drukarek marki HP w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.

Jaki sprzęt wybrać?

2 opinie o rankingu “Tusz do drukarki

  1. Tylko i wyłącznie zamienniki. Oryginalny tusz do drukarki jest po prosty zbyt drogi, przez co eksploatacja takiego sprzętu jest niesamowicie kosztowna. Dla mnie to sytuacja nie do zaakceptowania. Drukarki używam tylko w domowych warunkach i nie mam ochoty płacić na przykład 100 złotych za tusz. Wybieram zamienniki pięć razy tańsze, które i tak oferują podobną jakość.

  2. Nie zawsze zamiennik wychodzi korzystniej. Jeśli chodzi o głowice do HP to zamienniki na rynku są regenerowane i tylko 20% tańsze od oryginały, dlatego dużo osób wybiera jednak oryginał.

Dodaj opinię na temat rankingu