Drukarka atramentowa

Drukarka atramentowa
drukarka atramentowa Epson WorkForce WF-3620DWF
drukarka atramentowa Epson WorkForce WF-3620DWF

Drukarki atramentowe są dziś jednym z podstawowych elementów wielu zestawów komputerowych. Ich parametry, jak i ceny sprawiają, że urządzenia te idealnie sprawdzą się w użytku domowym. Dzięki ogromnej popularności dziś możemy dokonać kupna zakupu drukarki atramentowej naprawdę w niskiej cenie. Tylko jak dokonać odpowiedniego wyboru?


Rodzaj druku

Drukarki atramentowe mogą charakteryzować się dwoma rodzajami wydruków: monochromatycznym i kolorowym. To, jaki rodzaj druku wybierzemy, powinno zależeć od naszych preferencji, a także przewidywanego sposobu użytkowania.

Drukarki monochromatyczne sprawdzają się w przypadku drukowania dużej ilości wszelkiego typu dokumentów. Ich parametry sprawdzają się podczas nanoszenia dużych ilości tekstu na papier, a możliwa do osiągnięcia wydajność pozwala na użytkowanie urządzenia przez długi czas. Nasz wybór powinien paść na drukarkę monochromatyczną właśnie w momencie, gdy planujemy drukować wyłącznie dokumenty. Kolorowe grafiki czy zdjęcia nie będą możliwe do wydrukowania w należytej jakości.

Drukarki kolorowe pozwalają na drukowanie zarówno dokumentów, jak i grafik czy zdjęć. Za sprawą pewnej uniwersalności są zdecydowanie bardziej polecane do domowego użytku niż drukarki monochromatyczne. Należy jednak liczyć się z wyższymi kosztami ich eksploatacji, które mogą nawet przewyższać koszty zakupu drukarki.

—————

Jaką drukarkę do zdjęć wybrać? Polecamy nasz artykuł i ranking propozycji drukarek fotograficznych.

—————


Drukarki atramentowe, kolorowe RANKING lipiec 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane kolorowe drukarki atramentowe w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Jakość dokonywanych wydruków

Podczas wybierania nowej drukarki zwróćmy uwagę na parametr noszący nazwę jakości wydruku. Świadczy on bezpośrednio o oferowanym przez dane urządzenie jej poziomie. Pamiętajmy, że im bardziej skomplikowane wydruki będą tworzone, tym jakość powinna być lepsza.

Parametr jakości wydruków umieszczony w specyfikacji technicznej urządzenia warto jest porównać z opiniami użytkowników czy testami zamieszczonymi na portalach internetowych. Specyfikacja podawana przez producenta określana jest często w ściśle określonych warunkach, dlatego parametry podczas codziennego, domowego użytku mogą znacząco odbiegać od tych umieszczonych na opakowaniu czy w instrukcji obsługi.


Koszty tuszu

Wiele osób planujących zakup drukarki atramentowej na pierwszym miejscu często stawia koszty zakupu tuszu. Jest to o tyle ważne, że zbiorniczki z tuszem muszą być ściśle dopasowane do modelu urządzenia, dlatego ich koszt może być różny.

Przeanalizujmy dokładnie rynek badając ceny tuszu do drukarki atramentowej, którą planujemy kupić. Sprawdźmy również ceny zamienników, ponieważ ich jakość często nie odbiega od tuszy oryginalnych, a cena różni się często o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent. Dlaczego warto to zrobić? Ceny atramentu do drukarki mogą nawet przewyższać koszty jej zakupu, co bezpośrednio wiąże się z małą opłacalnością użytkowania.


Funkcje dodatkowe

Producenci często wyposażają swoje urządzenia w szereg funkcji dodatkowych. Zaliczyć można do nich opcję skanowania, faksowanie, czy moduł WIFI. Jeśli uważamy, że funkcje tego typu przydadzą się na co dzień – poszukujmy drukarki wielofunkcyjnej, posiadającej często nie tylko skaner, ale również faks czy ksero. Koszty zakupu drukarki atramentowej wielofunkcyjnej są z reguły wyższe, dlatego zastanówmy się dokładnie, czy dana funkcja okaże się nam niezbędna.


Drukarki atramentowe, wielofunkcyjne RANKING lipiec 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane wielofunkcyjne drukarki atramentowe w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Jaki sprzęt wybrać?

7 thoughts on“Drukarka atramentowa

  1. Osobiście mogę polecić drukarki HP. Miałem już kilka różnych modeli i jestem bardzo zadowolony. Bez problemu znajdziemy zamienniki dla tuszy, tak więc koszt eksploatacji jest nie wielki. Sam sprzęt wytrzymały, wydajny i z reguły wyposażony w pokaźny zestaw funkcji. Najlepiej zdecydować się od razu na urządzenie wielofunkcyjne, wyposażone w skaner, często w opcję ksero. Za trzysta – czterysta złotych już dostaniemy fajny sprzęt.

  2. Drukarka atramentowa to bardzo dobry wybór, koszt utrzymania nie jest duży. Mam w domu taki sprzęt i jestem bardzo zadowolony, można kupić w dobrej cenie. Drukarka atramentowa a3 jest mi potrzebna na co dzień, więc nie wyobrażam sobie pracy bez niej.

  3. Dobra drukarka atramentowa ma bardzo dobre zastosowanie prawie wszędzie. Sprzęt jest bardzo żywotny i ma dużo konkretnych funkcji. Ważne, żeby kupować oryginalne tusze, nie pchać się w zamienniki. Ciekawy artykuł, oby tak dalej!

  4. U mnie świetnie spisuje się atramentowa drukarka hp. Bardzo dobry wybór, polecam innym tę markę, bo zdecydowanie jest świetny stosunek jakości co do ceny. Używam już jakiś czas i widzę same pozytywy, mam nadzieję, że jak najdłużej 😉

  5. Na zeszły rok akademicki kupiłem taki sprzęt i nie żałuję. Drukarka atramentowa brother to był strzał w dziesiątkę. Czytałem masę dobrych opinii na temat tej firmy i zbiera tyle pozytywów, że aż szok. Pozdrawiam!

  6. Dawno w oko nie wpadł mi żaden taki ranking drukarek atramentowych, ten ma wszystko co potrzeba, żeby wybrać dla siebie odpowiedni sprzęt. Bardzo fajne są pozycje od brothera, sam się skusiłem i jestem zadowolony 🙂

  7. Zdecydowanie drukarki na atrament są bardzo popularne i nie ma się co dziwić, czemu tak często są wybierane – po prostu funkcjonalność. Polecam każdemu, w domu to mega przydatne urządzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *