Drukarka A2

Drukarka A2
drukarka A2 model Epson SureColor SC-P800
drukarka A2 model Epson SureColor SC-P800

Drukarka drukująca w formacie A2 to kosztowne urządzenie przeznaczone do konkretnych zadań. Jej wybór powinien być uzasadniony przede wszystkim przewidywanym zastosowaniem. Na rynku można odnaleźć wiele drukarek w tym formacie, czym jednak kierować się przy wyborze?


Drukarka A2 do domu

Zakup drukarki A2 pochłania na tyle dużo gotówki, że warto jest go dokładnie przemyśleć. Jeszcze przed samym wyborem zastanówmy się, czy będziemy w stanie wykorzystać jej potencjał. Pamiętajmy również, że za sprawą możliwości drukowania na dużym formacie papieru, nie jest to urządzenie małe i wymaga sporej ilości miejsca.

Należy pamiętać również o kosztach eksploatacji, które porównując do innych urządzeń – są znacznie wyższe. Drukarka nie tylko korzysta z papieru o większym rozmiarze, ale wymaga większej ilości tuszu czy zapotrzebowania energetycznego, co sprawia, że eksploatacja drukarki w domu może przynieść sporo problemów i dodatkowych kosztów.


Drukarka A2 do firmy

Inaczej sprawa się ma w przypadku firm, chociaż i tutaj warto jest być pewnym wykorzystania urządzenia. Zakup tuszu, papieru czy ewentualne naprawy – to wszystko składa się na koszty związane z eksploatacją. W momencie, gdy jest ona intensywna – koszty mogą rosnąć w szybkim tempie.


Rodzaj drukarki A2

Drukarka A2 może korzystać z wielu technologii drukowania:

  • Atramentowe drukarki A2 polecane są głównie użytkownikom, którzy będą drukować proste grafiki i dokumenty. Jednak, za sprawą korzystania z tuszu urządzenie tego typu będzie pracowało stosunkowo wolno. Drukarki tego typu polecane są do domów, a także firm, które drukują niezbyt skomplikowane kompozycje graficzne.
  • Drukarka A2 laserowa to urządzenie z wyższej półki. Cena jest znacząco windowana przez użycie w jej konstrukcji lasera, odwdzięcza się ona jednak znacznie szybszym drukowaniem w porównaniu do drukarki atramentowej i jest tańsza w eksploatacji. W zależności czy dany model drukarki umożliwia drukowanie w kolorze, czy też nie, preferowany sposób wykorzystania będzie się różnił. W momencie posiadania drukarki monochromatycznej możliwe jest wyłącznie drukowanie dokumentów. Drukarki laserowe umożliwiają druk grafik i obrazów w znacznie wyższej rozdzielczości porównując do drukarek atramentowych.
  • Ostatnim typem drukarek A2, jakie występują na rynku są drukarki do zdjęć, termosublimacyjne. To urządzenia, które charakteryzują się wąskim spektrum zastosowania, dlatego polecane są głównie studiom fotograficznym, a także przedsiębiorstwom oferującym wielkoformatowe wydruki graficzne. W odróżnieniu od pozostałych typów drukarek, urządzenia sublimacyjne korzystają z taśm zawierających kolor. Pod wpływem temperatury barwy przenoszone są na odpowiedni do tego celu papier. Koszty związane z wydrukiem również są wysokie, warto przygotować się również na wymianę drogich podzespołów.

Drukarki, format A2 RANKING maj 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane drukarki o maksymalnym formacie wydruku A2 w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Jaki sprzęt wybrać?

5 thoughts on“Drukarka A2

  1. Powiem szczerze, że nie miałem jeszcze do czynienia z drukarką A2. W sumie to nic dziwnego, bo nie potrzebuje aż tak dużych druków. Jednak jak tak pomyślę, to tego rodzaju sprzęt stwarza duże możliwości. Możemy drukować prace o sporych rozmiarach albo tworzyć obrazy łączone, czyli składające się z kilku osobnych wydruków. Naprawdę fajna rzecz.

  2. Taki sprzęt to już potrzebny raczej w specjalnych przypadkach. Moja szefowa ma w biurze coś takiego. Kolorowa drukarka na format a2 jest dosyć sporawa i robi wrażenie, jakby nie patrzeć 😀 Możliwość drukowania dużych prac jest bardzo fajna.

  3. Potrzebna mi jest dobra, atramentowa drukarka a2. Jest w stanie ktoś coś polecić, jakaś konkretną markę? Artykuł i tak bardzo mi pomógł, ale sprzętu na rynku jest tak dużo, że ciężko się finalnie na coś zdecydować. Pozdrawiam

  4. Drukarka laserowa a2 to już czasami niemały wydatek ze względu na format i musimy się z tym pogodzić. Oczywiście, jeżeli ktoś takiej potrzebuje to i tak ją kupi. Od siebie polecam sprzęt marki brother, bo spisuje się u mnie już długi czas i działa bez zarzutu.

  5. Drukarka, która ma format a2 to już zdecydowanie sprzęt specjalistyczny, więc nie każdy to ma. U mnie w pracy jest kilka takich, potrzebne są do drukowania plakatów. Fajne urządzenie, można bez problemu ustawić mniejszy format i też przejdzie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *