Drukarka termiczna

Drukarka termiczna
kolorowa drukarka termiczna Polaroid ZIP Printer
kolorowa drukarka termiczna Polaroid ZIP Printer

Drukarki termiczne wykorzystywane są głównie przy produkcji etykiet. W związku z tym, podstawowy obszar ich działania to firmy i różnego rodzaju instytucje. Drukarki termiczne mają swoje ściśle określone właściwości, dlatego przed zakupem jednej z nich warto jest wiedzieć, na co zwrócić bacznie uwagę.


Główne parametry drukarki termicznej

Drukarka termiczna pozwala na drukowanie etykiet w odcieniach czerni i bieli, wyprodukowanie kolorowej etykiety przy użyciu drukarki termotransferowej można uzyskać stosując stosowne kolory taśmy barwiącej. Ważny jest również rozmiar etykiet. Każda drukarka cechuje się odrębnymi możliwościami w tym zakresie, dlatego należy zwrócić na to szczególną uwagę. Przed zakupem drukarki dokładnie wyznacz wymiary etykiet, aby poszukiwać ściśle określonej drukarki termicznej.

Jak w przypadku każdego urządzenia elektronicznego, tak w przypadku drukarek termicznych ważna jest również jakość wykonania i wydajność. Parametry te idą ze sobą bezpośrednio w parze, ponieważ wysoka jakość wykonania pozwoli użytkować dane urządzenie przez bardzo długi czas, a wydajność pozwoli na sprawne drukowanie nawet dużej ilości etykiet. Aby ocenić jakość wykonania poszukiwanego urządzenia możesz sprawdzić je bezpośrednio w sklepie, lub zapytać o ten parametr użytkowników, na przykład na forum internetowym.

Im wyższa wydajność oferowana przez kolorową drukarkę termiczną, tym lepiej. Warto jednak parametr szacowany przez producenta porównać z rzeczywistością. Sprzedawca na pewno nie pozwoli na przetestowanie sprzętu przed zakupem, dlatego pomocne tu okażą się różnego rodzaju testy i opinie innych użytkowników. Jeżeli dana wydajność, lub jakość wykonania Cię nie satysfakcjonuje – rozejrzyj się za innym modelem drukarki.

Rozdzielczość drukarki to nic innego, jak parametr określający ile punktów drukarka jest w stanie zadrukować na powierzchni jednego cala. W przypadku drukarek termicznych wartość ta nie jest wysoka, co bezpośrednio determinuje ogólną jakość wydruku.

Do każdej drukarki powinno być dołączone okablowanie, a także oprogramowanie, dzięki któremu będziemy mieli kontrolę nad wszystkimi ustawieniami drukarki. Warto sprawdzić, czy oferowany software znajduje się w zestawie, a także, czy jest prosty w obsłudze. Ma to szczególne znaczenie w momencie druku dużej ilości etykiet. Drukarka raz zaprogramowana zapamięta zapisane ustawienia, dzięki czemu podczas drukowania kolejnej partii etykiet nie będziemy musieli dokonywać ponownej edycji.


Do czego wykorzystywane są drukarki termiczne?

Drukarki termiczne, za sprawą wydruków o niskiej trwałości, wykorzystywane są do tworzenia etykiet o krótkim czasie przydatności. Mamy tu na myśli w szczególności etykiety, które znajdziemy na produktach spożywczych. Charakteryzują się one ściśle określonym terminem ważności, dlatego zastosowana etykieta nie musi być wysoce trwała.

Drukarka termiczna idealnie sprawdzi się również w momencie drukowania paragonów. Jak wiadomo, wiadomości zapisane na dokumencie tego typu są czarno–białe i po pewnym czasie zanikają. Dzieje się tak właśnie ze względu na użycie drukarki termicznej. Wraz z biegiem czasu druk traci swoje początkowe właściwości.

Drukarki termiczne to urządzenia, dzięki którym w szybkim tempie wydrukujemy potrzebne na naszych produktach etykiety. Ich konstrukcja, a także użyte do produkcji materiały pozwalają na drukowanie wyłącznie w odcieniach czerni i bieli. Przed zakupem takiego urządzenia sprawdź, jaką rozdzielczością się charakteryzuje, a także jaką oferuje wydajność. Parametry te bezpośrednio opisują eksploatację urządzenia.


Drukarki termiczne RANKING lipiec 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane drukarki termiczne w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Jaki sprzęt wybrać?

7 thoughts on“Drukarka termiczna

  1. Jest to ciekawy sprzęt, któremu warto się przyjrzeć bliżej, jednak prawdę powiedziawszy drukarki termiczne nadają się tylko do bardzo konkretnych zadań. Nie warto kupować takiego sprzętu do domu, bo i po co? Przyda się natomiast w firmie ale też nie w każdej, a jedynie w konkretnych branżach. Do domowego zacisza wystarczy zwykła drukarka, którą możemy dostać za niewielkie pieniądze.

  2. Mam coś takiego w pracy i przyznać muszę, że ciekawe urządzenie. Termiczna drukarka służy u nas do etykiet i jest to bardzo przydatne. Pracuje dosyć szybko i jest proste w obsłudze. Jeżeli ktoś potrzebuje czegoś takiego i się zastanawia, to zdecydowanie polecam.

  3. U mnie w domu znalazła ciekawe zastosowanie drukarka termiczna marki brother, kupiona za dobre pieniądze z drugiej ręki, ale wszystko jest ok. Bardzo ciekawy artykuł, z resztą tak jak samo urządzenie. Pozdrawiam

  4. Drukarka termiczna do etykiet to świetne urządzenie, jeżeli ktoś w domu potrzebuje drukować sobie chociażby znaczki pocztowe, albo naklejki z logiem. Nie kosztuje dużo, proste w obsłudze i bardzo funkcjonalne 😉

  5. U mnie świetnie spisuje się drukarka termiczna brother. Zawsze jeżeli chodzi o drukarki to staram się sięgać po sprzęt tego producenta, bo mam do niego już duże zaufanie. Nie ma z nim problemu, dobry stosunek jakości do ceny i przede wszystkim nie psuje się.

  6. Ostatnimi czasy drukarki termiczne stały się bardzo popularne i nie dziwota czemu. Bardzo przydatne urządzenie w wielu firmach, sprzedaje taki sprzęt u siebie w sklepie i teraz jest na to duży popyt 😉

  7. Wpadłem tutaj przypadkiem, ale uznałem, że jest to konkretne zestawienie dobrych drukarek, jeżeli ktoś szuka takiego sprzętu to jak najbardziej mu się to przyda. Osobiście przymierzam się dopiero do kupna takiego sprzętu, ale wszystko z czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *