Drukarka kolorowa

Drukarka kolorowa

drukarki kolorowe laserowe i atramentoweDrukarki kolorowe z reguły wybierane są przez użytkowników domowych, dlatego częściej spotkać je można w domach. Wybór drukarki kolorowej często przysparza kłopotów. Laserowa, czy atramentowa? Drukująca szybciej, czy wolniej? Na te pytanie postaramy się odpowiedzieć.


Drukarka kolorowa laserowa

Laserowa drukarka drukująca w kolorze jest niewątpliwie przydatnym narzędziem. Decydując się jednak na rozwiązanie tego typu musimy liczyć się z wysokimi kosztami. Odczujemy je już na samym początku, gdyż drukarki laserowe są znacznie droższe w porównaniu do tych wykorzystujących atrament.

Koszty eksploatacji również są nieznacznie wyższe. Koszt wydruku monochromatycznego na drukarce laserowej to koszt około 10 groszy. Wydruk tej samej wielkości, ale w kolorze może kosztować nawet 70 groszy, co ma istotne znaczenie w przypadku dużej ilości wydruków.Dodatkowo do kosztów eksploatacji dochodzi zakup tonerów. Koszt kupna toneru w kolorze czarnym to nawet 200 zł. Toner kolorowy jest niestety droższy, dlatego rozwiązanie to może okazać się zwyczajnie nieopłacalne.

Drukarki kolorowe laserowe RANKING lipiec 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane kolorowe drukarki laserowe w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Drukarka kolorowa atramentowa

Drukarka atramentowa wykorzystuje do swojego działania atrament, który umieszczony jest w specjalnie do tego przeznaczonych pojemnikach. Koszty związane z drukowaniem w kolorze na drukarce atramentowej są znacznie niższe w porównaniu do drukarki laserowej. Szkopuł tkwi w kosztach eksploatacji. Wybierając drukarkę z wyższej półki cenowej należy się liczyć z wyższymi kosztami kartridży. Na rynku dostępne są również zamienniki, jednak ich zakup nie jest z reguły polecany.

Drukarki kolorowe atramentowe RANKING lipiec 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane kolorowe drukarki atramentowe w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Szybkość wydruku

Wraz z rozwojem druku tradycyjnego powstał mit, że drukarka laserowa drukuje zdecydowanie szybciej. W przypadku druku mono stwierdzenie to jest prawdziwe. Natomiast, jeżeli chodzi o druk w kolorze, do pewnej kwoty zarówno urządzenia wykorzystujące laser, jak i te atramentowe pracują z jednakową prędkością.

Drukarki kolorowe laserowe, maksimum powyżej 30 stron/min RANKING lipiec 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane kolorowe drukarki laserowe o maksymalnej prędkości wydruku mono powyżej 30 stron/min w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ponadto deklarowana przez producenta prędkość wydruku może różnić się od tej rzeczywistej, dlatego poszukując wysokiej klasy drukarki – należy zainwestować sporą ilość gotówki. Aby chociaż nakreślić prędkość wydruku obu drukarek możemy stwierdzić, że zależy ona od drukowanego materiału. Bardziej skomplikowane wydruki, z większą ilością barw będą drukowane dłużej w porównaniu do tych prostszych.

Drukarki kolorowe atramentowe, maksimum powyżej 30 stron/min RANKING lipiec 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane kolorowe drukarki atramentowe o maksymalnej prędkości wydruku mono powyżej 30 stron/min w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Poziom hałasu, gabaryty drukarki

Jak każde urządzenia elektroniczne, drukarki również emitują pewien poziom hałasu. I tu warto jest przekazać pewną informację, ponieważ drukarki laserowe mogą pracować głośniej. Szczególnie odznacza się to w przypadku drukarek tańszych. Jeżeli, zatem cenisz sobie ciszę i spokój – przed wyborem drukarki sprawdź dokładnie opinie o sprzęcie.

Popularne „laserówki” mogą również zająć więcej miejsca na biurku. Mimo, iż są bardziej zaawansowane technologicznie, często podzespoły w nich zawarte potrzebują więcej miejsca, a co za tym idzie, obudowy drukarek są większe. Przed ostatecznym wyborem i finalnym zakupem sprawdźmy, czy dana drukarka zmieści się w przeznaczonym na nią miejscu.

Osoby, które planują zakup drukarki wręcz skazane są na odpowiedź na pytanie – laserowa czy atramentowa? Te podstawowe rodzaje drukarek mają swoje wady i zalety. Ostateczny wybór zależy jednak od użytkownika, a powinien on być podyktowany indywidualnymi preferencjami i możliwościami finansowymi.


Jaki sprzęt wybrać?

5 thoughts on“Drukarka kolorowa

  1. W dzisiejszych czasach nie wyobrażam sobie, żeby ktoś wybrał świadomie drukarkę monochromatyczną. Byłoby to kompletnie bez sensu. Przy aktualnych cenach za drukarki kolorowe, naprawdę nie ma co się szczypać i oszczędzać, bo wystarczy dwieście złotych i możemy mieć spoko drukarkę do domowego użytku. Warto tylko wybierać renomowane marki jak HP, Epson czy Lexmark.

  2. Nie wyobrażam sobie dzisiaj życia bez drukarki, bo zawsze się do czegoś przydaje. Można wydrukować sobie spokojnie w domu bez żadnego problemu, nie trzeba gonić do ksero. Fajnie sprawdza się na uczelni, i można zaoszczędzić sporo czasu.

  3. Drukarka w domu i w biurze to jedna z najbardziej potrzebnych rzeczy. Zawsze stawiam na coś co jest dobrej jakości, np sprzęt firmy brother. Generalnie lubię ich bo zawsze mają tonery w dobrej cenie 😉

  4. Osobiście polecam sprzęt Canona. Od zawsze jeżeli chodzi o elektronikę, kupuje sprzęt od tej firmy i tak samo stało się z drukarką. Jest super, śmiga już bardzo długi czas i nic się z nią nie dzieje. Zdecydowanie mogę polecić.

  5. Ja osobiście przesiadłem się z epsona, na sprzęt firmy brother. Przesiadka w moim odczuciu bardzo udana, fajny sprzęt, dobrej jakości, drukuje bez zarzutu. Tonery dają bardzo żywe kolory, bardzo fajnie się sprawuje 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *