Laptop do 1500 zł

laptop do 1500 złCzy za kwotę do 1500 zł można otrzymać całkiem przyzwoity sprzęt do zadań typowo domowych oraz biurowych? Na potrzeby przeglądania internetu, obsługi podstawowych programów, aplikacji oraz odtwarzania multimediów – jak najbardziej tak. Niestety w tym przedziale cenowym próżno szukać laptopów dysponujących szybkim dyskiem SSD na interfejsie SATA. Otrzymamy za to tradycyjny dysk HDD o pojemności dochodzącej nawet do 1TB. Na konfigurację HDD + SSD w takim laptopie będziemy musieli jeszcze poczekać – istnieje szansa, że nośniki półprzewodnikowe (dyski SSD) w najbliższym czasie będą znacząco tanieć, co zaowocuje wydajniejszymi napędami nawet w tych tańszym sprzęcie. Czy jest zatem szansa, że znajdziemy tani dobry laptop (kwota 1500 zł w przypadku nowego sprzętu to naprawdę niewiele)?

Procesor w laptopie do 1500 zł

Procesory Intel oraz AMDMaksimum, jakie możemy uzyskać w takim sprzęcie, to procesor Intel Core i3 czwartej, a niekiedy nawet piątej generacji (przeważnie są to modele oznaczone symbolem U – wersje cechujące się mniejszym zużyciem energii, jednak słabsze wydajnościowo). Sporą część rynku laptopowego za niezbyt wygórowaną cenę zajmują konstrukcje wyposażone w procesor ze stajni AMD – otrzymamy tutaj chociażby AMD A4, AMD A6 czy nawet AMD A8, często zdarzają się również procesory AMD E1 i E2. Ze stajni Intela, oprócz wspomnianego już i3, dostać możemy wersje Pentium oraz Celeron. Ze wszystkim ofert najsensowniejsze wydają się konstrukcje wyposażone właśnie w i3. Jeżeli uda nam się znaleźć w najbliższej przyszłości model wyposażony w procesor i5, porównajmy parametry wydajnościowe – może się on okazać słabszy od niektórych wersji Intel Core i3.

Rozdzielczość w laptopie do 1500 zł

Zdecydowaną większość stanowią w tej cenie laptopy posiadające rozdzielczość 1366×768. Jeżeli uda nam się znaleźć model w lepszej rozdzielczości – chociażby 1600×900 – warto rozważyć taki zakup.

Wielkość ekranu

Osoby poszukujące kompaktowego sprzętu decydują się na laptopa posiadającego przekątną matrycy wynoszącą najwyżej 14″. W przedziale laptopów oferowanych do 1500 zł najczęściej występują modele 15-calowe, spotkać można także większe egzemplarze o wielkości ekranu powyżej 15,6″. Ponadto mniej denerwująca jest matryca matowa, ekran błyszczący może być uciążliwy w dłuższej eksploatacji.

Pamięć RAM

Cudów nie oczekujmy – jeżeli uda nam się znaleźć tani dobry laptop do 1500 zł mający 8GB pamięci RAM – będzie to swoista rzadkość. Do sprawnego działania systemu operacyjnego oraz podstawowych aplikacji powinniśmy mieć przynajmniej 4GB pamięci RAM, obecnie jednak warto mieć przynajmniej 8GB. Alternatywnie możemy zakupić laptopa z mniejszą ilością pamięci, a dokupić kolejną w późniejszym czasie i umieścić ją w wolnym slocie (jeżeli takowy jest). Tutaj ważna jest specyfikacja płyty głównej w kontekście maksymalnej obsługiwanej pamięci RAM oraz maksymalnej obsługiwanej pamięci na jeden slot.

System operacyjny

Większość laptopów w cenie do 1500 zł oferowana jest bez systemu operacyjnego. Osoby ceniące sobie wygodę oraz niezbyt dobrze czujące się w kwestiach konfiguracji laptopa powinny zastanowić się nad zakupem laptopa z zainstalowanym już systemem Windows – z reguły są to Windows 7, Windows 7 Professional oraz Windows 8.

Karta graficzna

NVIDIA i AMD - producenci kart graficznychW cenie laptopa do 1500 zł otrzymamy najczęściej standardowe układy graficzne Intel HD Graphics czy też AMD ATI Radeon (całkiem przyzwoite są chociażby R5 M330). Jednymi z najbardziej wydajnych układów graficznych w tym przedziale cenowym są nVIDIA GeForce 820M oraz nVIDIA GeForce 920M.

Tańsze laptopy niestety nie posiadają wydajnych kart w postaci nVIDII GTX czy też nawet AMD Radeon R7 lub R9. Być może w niedługim czasie do tych nawet najtańszych modeli zawitają chociażby starsze serie GTX – 500 lub 600.

Elementy dodatkowe

W laptopach w tej cenie praktycznie zawsze otrzymamy napęd optyczny z obsługą nagrywania oraz odtwarzania płyt CD/DVD, HDMI czy też Bluetooth. Niekiedy spotkać można także czytniki linii papilarnych.

Ranking tanich dobrych laptopów do 1500 zł

Tak znaleziono publikację:

 • jaki laptop do 1500
 • laptop do 1500

Jaki sprzęt wybrać?

3 opinie o rankingu “Laptop do 1500 zł

 1. Lepiej dołożyć nieco i kupić już lepszy komputer. Taki laptop do 1500 złotych to nie oszukujmy się kiepski sprzęt, wiele tabletów kosztuje więcej. Ok, jeżeli ktoś chce tylko pisać, oglądać filmy, surfować po internecie to jakoś ujdzie ale jeśli masz w planach cokolwiek więcej to lepszym rozwiązaniem jest zaoszczędzenie kilku stów i kupno laptopa z nieco lepszą specyfikacją.

 2. Witam,

  Szukasz pomocy z wyborem laptopa? Tutaj masz aktualne zestawienie laptopów:
  forum.techlords.pl/viewtopic.php?f=4&t=5

  W przypadku więcej pytań zapraszam na grupe:
  facebook.com/pomocwwyborzelaptopa/

 3. ⏬✅⏬✅⏬✅⏬✅⏬✅⏬✅⏬✅⏬✅⏬✅⏬✅⏬✅⏬
  Witam, chciałbym zaprosić serdecznie wszystkich entuzjastów laptopów
  na forum tematyczne – nieidealny.pl/forum

  Znajdziesz tutaj przede wszystkim:
  – Informacje o markach i i seriach laptopów
  – Testy i recenzje, informacje posiadaczy
  – Newsy o nowościach i premierach na rynku
  – Pomoc przy zakupie notebooka, porównywanie modeli, co kupić
  – Nasze zestawienia polecanych laptopów

  Pozdrawiam

Dodaj opinię na temat rankingu