Zasilacz do laptopa

Zasilacz do laptopa

zasilacze do laptopa

Łamiący się kabel, przepalony przewód lub problem ze stykiem – oto najczęstsze sytuacje, które sprawiają, ze nowy zasilacz do laptopa jest nam pilnie potrzebny. Zdarza się też tak, że stary zasilacz zaginął podczas przewożenia lub – nauczeni wcześniejszymi doświadczeniami, chcemy mieć w domu awaryjny sprzęt do zasilania komputera. Które parametry należy sprawdzić, by wybrać właściwy zasilacz?


Ważna sprawa – zasilacz

Uszkodzenie zasilacza zdarza się bardzo często – zwykle ma miejsce wtedy, gdy kabel jest zbyt mocno splątany, ulegnie przetarciu lub przegrzeje się od zbyt długiej pracy w pobliżu źródła ciepła – np. grzejnika. Niekiedy za usterkę odpowiedzialne są zwierzęta domowe, które w ferworze zabawy przegryzają kable lub zniekształcają zębami zasilacz w okolicach wtyku. Bywa też, że osoby, które często korzystają z firmowego laptopa w domu nie chcą za każdym razem wozić ze sobą również zasilacza i wolą wyposażyć się w dodatkowy, awaryjny model, który umożliwi im spokojną pracę niezależnie od miejsca zasilania.

Powodów zakupu zasilacza do laptopa jest wiele, a każdy z nich zmusza nas do znalezienia odpowiedzi na pytanie, czym się kierować, aby wybrać właściwy model. Nie wystarczy bowiem wpisać nazwy modelu komputera przenośnego do okienka wyszukiwarki, by uzyskać stuprocentową pewność zakupu zasilacza idealnie dopasowanego do laptopa.

Które parametry należy zatem sprawdzić, by zapewnić komputerowi niezawodne źródło zasilania?


Dane techniczne

Dobry zasilacz powinien uzyskiwać dokładnie takie samo napięcie, jak laptop, do którego ma zostać podłączony. W jaki sposób można znaleźć informację o wartości napięcia? Dane z nim związane są zapisane na przykład na samym zasilaczu – poznamy je po oznaczeniu symbolem V.

Jeżeli dysponujemy uszkodzonym zasilaczem, to warto przy okazji sprawdzić nazwę jego modelu, która będzie również pełniła istotną rolę w wyborze sprzętu kompatybilnego z laptopem. A co w przypadku zagubienia zasilacza? W takiej sytuacji musimy poszukać oryginalnej tabliczki przyczepionej do spodu laptopa, na której także widnieją wszystkie kluczowe parametry.


ŁADOWARKI DO LAPTOPA / NAPIĘCIE WEJŚCIOWE


Ładowarki do laptopa – napięcie wejściowe 100, 240V RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa (napięcie wejściowe 100, 240V) w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa – napięcie wejściowe 240V RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa (napięcie wejściowe 240V) w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa – napięcie wejściowe 230V RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa (napięcie wejściowe 230V) w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa – napięcie wejściowe 220V RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa (napięcie wejściowe 220V) w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa – napięcie wejściowe 12V RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa (napięcie wejściowe 12V) w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


ŁADOWARKI DO LAPTOPA / NAPIĘCIE WYJŚCIOWE


Ładowarki do laptopa – napięcie wyjściowe 12V RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa (napięcie wyjściowe 12V) w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa – napięcie wyjściowe 15V RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa (napięcie wyjściowe 15V) w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa – napięcie wyjściowe 16V RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa (napięcie wyjściowe 16V) w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa – napięcie wyjściowe 18.5V RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa (napięcie wyjściowe 18.5V) w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa – napięcie wyjściowe 19V RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa (napięcie wyjściowe 19V) w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa – napięcie wyjściowe 19.5V RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa (napięcie wyjściowe 19.5V) w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa – napięcie wyjściowe 20V RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa (napięcie wyjściowe 20V) w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa – napięcie wyjściowe 24V RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa (napięcie wyjściowe 24V) w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


ŁADOWARKI DO LAPTOPA / MOC MAKSYMALNA


Ładowarki do laptopa 20W RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa o mocy 20W w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa 30W RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa o mocy 30W w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa 40W RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa o mocy 40W w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa 50W RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa o mocy 50W w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa 60W RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa o mocy 60W w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa 70W RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa o mocy 70W w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa 80W RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa o mocy 80W w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa 90W RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa o mocy 90W w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa 100W RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa o mocy 100W w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa 110W RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa o mocy 110W w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa 120W RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa o mocy 120W w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa 130W RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa o mocy 130W w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa 140W RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa o mocy 140W w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa 150W RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa o mocy 150W w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa 160W RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa o mocy 160W w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa 170W RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa o mocy 170W w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ładowarki do laptopa 180W RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa o mocy 180W w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Po sprawdzeniu nazwy modelu oraz wartości napięcia należy znaleźć informację dotyczącą wymaganego natężenia prądu, które mierzymy w amperach i oznaczamy symbolem A. W przeciwieństwie do napięcia nie musi być ono równe dla laptopa i zasilacza. Ważne jednak, by wartość prądu przepływającego przez nowy zasilacz była równa lub większa od tej z uszkodzonego sprzętu. W przeciwnym razie może dojść do uszkodzenia podzespołów lub wadliwego działania laptopa.

Gdy uzyskamy informację o preferowanej wartości napięcia, pozostaje już tylko dokładnie obejrzeć wtyk. Na rynku istnieją zasilacze do laptopów zakończone kilkunastoma rodzajami wtyków, które różnią się także wielkością, zatem przed zakupem niezbędne będzie zmierzenie średnicy uszkodzonego wtyku. Pamiętajmy o tym, że aby uzyskać dokładne dane, musimy zmierzyć zarówno średnicę zewnętrzną, jak i wewnętrzną.


ŁADOWARKI DO LAPTOPA / MARKA


Zasilacze do laptopa, ASUS RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa marki ASUS w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Zasilacze do laptopa, DELL RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa marki DELL w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Zasilacze do laptopa, ACER RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa marki ACER w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Zasilacze do laptopa, LENOVO RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa marki LENOVO w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Zasilacze do laptopa, TOSHIBA RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane ładowarki do laptopa marki TOSHIBA w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Zamienniki i zasilacze uniwersalne – czy warto?

Po dokonaniu pomiaru wystarczy już tylko wpisać do wyszukiwarki nazwę modelu starego zasilacza, wartość napięcia i natężenia prądu oraz średnicę wtyku w milimetrach, by uzyskać pełną listę zasilaczy pasujących do naszego laptopa, jak chociażby te produkowane przez firmę Whitenergy. Oprócz produktów oryginalnych z pewnością pojawią się na niej także tańsze zamienniki. Czy warto je zakupić? Zdania użytkowników są podzielone. Niektórzy chwalą je za niższą cenę, inni jednak nie chcą ryzykować uszkodzenia komputera i utraty cennych danych dla kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych.

Oprócz zamienników na internetowej liście mogą pojawić się także uniwersalne zasilacze, które świetnie nadają się do ładowania komputera w trakcie podróży, chociażby w samochodzie. Niektórzy producenci oferują sprzęt stworzony specjalnie z myślą o miłośnikach egzotycznych wypraw, który jest wzbogacony o praktyczne zestawy wtyczek działających w różnych typach gniazdek spotykanych na całym świecie. Podróżne zasilacze zazwyczaj są mniejsze i lżejsze od tradycyjnych, dzięki czemu łatwiej je zmieścić do bagażu. Przydadzą się także w delegacji lub na wakacjach.


Zasilacze do laptopa, samochodowe RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane samochodowe ładowarki do laptopa w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Producenci oferują obecnie szeroki asortyment zasilaczy do laptopów, które różnią się między sobą parametrami, wtykami, nazwami modeli oraz cenami. Poszukując w morzu ofert optymalnego produktu pamiętajmy jednak, że najlepszy zasilacz to taki, który będzie kompatybilny z naszym laptopem. Nie ulegajmy więc pokusie kupienia zasilacza o takiej samej nazwie modelu jak poprzedni, bez uwzględnienia pozostałych parametrów, lecz rzetelnie sprawdźmy wszystkie dane. Dzięki temu uzyskamy pewność, że nowy zasilacz będzie pasował do laptopa oraz zapewni mu stabilną i bezpieczną pracę.


Zasilacze do laptopa, sieciowe RANKING kwiecień 2024

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane sieciowe ładowarki do laptopa w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Jaki sprzęt wybrać?

7 thoughts on“Zasilacz do laptopa

  1. jestem zwolennikiem firmowych rozwiązań i mimo tego, że zasilacz mojego Della jest sprawny to zakupiłem drugi, firmowy w razie czego. Zasilacz do laptopa to niezwykle ważny element, szczególnie gdy jesteśmy bardzo mobilni. Prawda jest też taka, że w większości przypadków do jego uszkodzeń dochodzi przez nasze niedbalstwo. Tak, czy tak, lepiej mieć i nie potrzebować, niż odwrotnie.

  2. Jak poprzednik, też jestem zwolennikiem kupowania firmowego sprzętu. Mam laptopa asusa i służy mi już kilka lat, ale ostatnio kabel się zepsuł i trzeba było kupić nowy. Ładowarka do laptopa jest ważna i nie można iść na skróty i kupić czegoś słabego, trzeba wybrać coś dobrego co posłuży na dłużej.

  3. Ostatnio popsuł mi się zasilacz do mojego laptopa asus. Dzięki za materiał, bo kupiłem nowy i jestem z niego zadowolony jak do tej pory, mam nadzieję, że posłuży. Zasilacz do laptopa to kluczowa sprawa, jeżeli używamy go na uczelni i w większości poza domem, musi być dobry.

  4. Mój zasilacz do laptopa służył nie dłużej niż rok. Kwestia tego, że cały czas laptop był podłączany do ładowania, bo używany po kilka godzin dzień w dzień. Kupiłam u Was zastępczy i spisuje się świetnie, dzięki za artykuł 😉

  5. Tych zasilaczy jest całe mnóstwo, aż się przeraziłam jak przyszło mi wybierać do swojego laptopa 😀 dzięki za artykuł, bo fajne to opisaliście i dużo produktów, które zbierają dobre opinie się tu znalazło i dzięki temu mam swój nowy zasilacz.

  6. Zasilaczy kupuję mnóstwo, bo w firmie mam około 50 laptopów. Co do jakości najlepszym producentem jest firma ENAN. Są najbardziej wytrzymałe i wg mnie w żaden sposób nie są gorsze od oryginalnych dołączanych fabrycznie do laptopów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *