Tablet 10 cali

tablet 10 cali - jaki wybrać?Decydując się na zakup tabletu jedną z najważniejszych kwestii decyzyjnych jest oczywiście jego wielkość. Dziś bierzemy na tapetę modele 10-calowe, które wraz z 7-„calówkami” stanowią największy kawałek tortu, jeżeli mówimy o samym ekranie. W dużej mierze na większy tablet decydujemy się w momencie, gdy traktujemy go jak swego rodzaju mały laptop. Co zatem możemy dostać rozpatrując jedynie produkty 10-calowe?

Jaki tablet 10 cali wybrać?

Tablet a producent
Spośród wszystkim marek oferujących tablety 10-calowe, najbogatszą ofertę na chwilę obecną oferują nam takie firmy jak Asus, Lenovo, Acer, HP, Dell czy też Samsung. Szeroki wachlarz możliwości sprawia, że każdy bez problemu powinien znaleźć coś ciekawego dla siebie – czy to do użytku codziennego, na potrzeby gier, do bardziej zaawansowanych aplikacji itp.

Dyski twarde w tablecie
Obecnie produkowane tablety 10-calowe ze względu na swoje gabaryty mogą już w swojej obudowie pomieścić stosunkowo duże dyski twarde – nawet do 500 GB pojemności. Do codziennego użytku powinny nam natomiast wystarczyć spokojnie modele do 256 GB, a nawet do 128 GB. Tablet rzadko kiedy wykorzystywany jest jako pojemny magazyn danych.

Komunikacja
Wyposażenie tabletów nie kończy się tylko i wyłącznie na Wi-Fi (łączenie bezprzewodowe z Internetem), dziś w ofercie poszczególnych producentów znaleźć możemy z powodzeniem modele wyposażone w nawigację GPS, funkcje przesyłu danych 3G, 4G, Bluetooth, czy też GSM z funkcją telefonu (wykonywanie połączeń głosowych).

Ranking tabletów 10-calowych z bluetooth

Ranking tabletów 10-calowych z 3G / 4G

Dostępna pamięć RAM
Najsłabsze modele dysponują 512 MB pamięci, co wystarczy jedynie do obsługi bardzo nieskomplikowanych czynności. Dobry, nawet relatywnie tani tablet, powinien mieć przynajmniej 2 GB pamięci RAM, natomiast najlepsze z nich osiągają już 8 GB (najbardziej wydajne sprzęty w rozmiarze 10″).

Procesor w tablecie 10-calowym
Wydajne serce 2- lub 4-rdzeniowe spokojnie powinno wystarczyć, amatorzy „wielordzeniowości” powinni natomiast poszukać modeli 8-rdzeniowych (rzadko występują w tabletach 10″). Pod względem wydajnościowym wartą uwagi opcją są modele wyposażone w Intel Core i5 oraz i7 (wydamy jednak za nie niestety kilka tysięcy zł). Na rynku zresztą dominują tablety 10″ posiadające procesory ze stajni Intela.

Ekran i jego rozdzielczość
Najmniejsze oferowane rozdzielczości zaczynają się z reguły od poziomu 1024×600. Jeżeli zależy nam na jakości obrazu, warto zainwestować w sprzęt dysponujący parametrami przynajmniej 1366×768, a najlepiej rozpatrujmy oferty od 1920×1080 wzwyż.

Android oraz Windows
W tabletach królują oczywiście systemy operacyjne Windows i Android – w różnych wersjach. W przypadku Windowsa jest to zazwyczaj Win 8, natomiast Androidy – 4.x i 5.x.

Ranking tabletów 10-calowych z Windowsem

Ranking tabletów 10-calowych z Androidem

Ile waży tablet 10-calowy?
Tutaj panują bardzo duże dysproporcje wagowe – najlżejsze egzemplarze 10″ mają poniżej 0,5 kg, natomiast górny limit wynosi 2,0 kg (de facto waga laptopa). Mobilność tabletu sprawia, że największą popularnością cieszą się modele z przedziału 500-700 g.

Ile wydamy?

Najtańsze modele kosztują poniżej 300 zł, natomiast najdroższe egzemplarze do wydatek rzędu prawie 10 tysięcy zł. Największą popularnością cieszą się natomiast tablety 10-calowe w kwocie oscylującej wokół 1000 zł.

Tablety 10 cali RANKING

Tak znaleziono publikację:

  • Ranking Tabletów 10 Cali 2016

Jaki sprzęt wybrać?

1 opinia o rankingu “Tablet 10 cali

  1. Jestem ciekaw opinii odnośnie Huawai MediaPad, miał ktoś może z nim styczność? Wśród tabletów 10 calowych wyróżnia się fajnym designem, dobrymi parametrami i nie najwyższą ceną. Pytanie tylko, jak się na nim pracuje i czy jest odpowiednio wytrzymały. Dla mnie to podstawa, gdyż tablet mam ciągle ze sobą, jestem mobilny więc sam sprzęt jest narażony na wiele uszkodzeń.

Dodaj opinię na temat rankingu