Komputer stacjonarny do 1000 zł

Komputer stacjonarny ThinkCentre E50-00 Tower z pamięcią RAM 4GB, dyskiem twardym HDD 1TB oraz systemem operacyjnym Windows 8.1.
Komputer stacjonarny ThinkCentre E50-00 Tower z pamięcią RAM 4GB, dyskiem twardym HDD 1TB oraz systemem operacyjnym Windows 8.1.
Czy za kwotę do 1000 zł możemy otrzymać komputer stacjonarny zdolny poradzić sobie z zastosowaniami multimedialnymi w codziennym użytkowaniu? Przy odpowiedniej konfiguracji sprzętowej za cenę w granicach 1000 zł powinno nam się udać zakupić całkiem przyzwoity sprzęt do niezbyt zaawansowanych zastosowań, który sprawdzi się także jako rozwiązanie biznesowe m.in. do pracy biurowej.

W przypadku procesora lepszym rozwiązaniem będzie poszukiwanie komputera dysponującego Intelem Pentium serii G (przy intensywniejszych poszukiwaniach może uda nam się trafić na promocję, gdzie oferowany będzie komputer PC z procesorem Intel Core i3). Są to rozwiązania wydajniejsze w tym przedziale cenowym.

Karta graficzna – tutaj najczęściej spotykanymi rozwiązaniami są Intel HD Graphics, bardzo rzadko natomiast spotyka się dedykowane układy graficzne takie jak AMD Radeon serii 5 czy też nVIDIA Geforce (co najwyżej natrafimy na mniej wydajne konstrukcje oznaczone symbolem GT). Do podstawowych zastosowań i przy tak okrojonym budżecie powinny nam wystarczyć zintegrowane układy Intel.

Szybki dysk SSD marki Samsung z interfejsem mSATA/SATA III.
Szybki dysk SSD marki Samsung z interfejsem mSATA/SATA III.
Dysk twardy w zestawie komputerowym to najczęściej HDD o pojemności 500GB, niekiedy można spotkać nieco pojemniejsze napędy, rzadkością w tym przedziale cenowym są natomiast dyski półprzewodnikowe SSD – znajdziemy najwyżej te o pojemności do 128GB. Warto jednak podejmując decyzję zakupową rozważyć zestaw z szybkim dyskiem SSD, podnoszącym wydatnie wydajność komputera.

Na sporą ilość pamięci RAM nie mamy co liczyć – otrzymamy z reguły co najwyżej 4GB (jedna kość 4GB lub 2x2GB), warto wybrać zestaw z płytą główną obsługującą co najmniej 8GB RAM i mającą wolny slot na dodatkową kość.

Zestawy komputerowe do 1000 zł (bez monitora) to popularne rozwiązania dla biznesu (komputer PC dla pracownika) oraz dla dzieci. Z powodzeniem również mogą być wykorzystywane do prostych zastosowań domowych.

Ranking komputerów stacjonarnych PC do 1000 zł

Tak znaleziono publikację:

  • komputery stacjonarne

Jaki sprzęt wybrać?

1 opinia o rankingu “Komputer stacjonarny do 1000 zł

  1. Nie warto tracić pieniędzy, na takim sprzęcie nie zrobimy nic więcej poza surfowaniem po necie i oglądaniem filmów. Komputer stacjonarny do 1000 złotych, to bardziej wielki kalkulator 😉 Z reguły taki sprzęt ma też słabe możliwości rozwoju, gdyż oszczędzając kupujemy słabą płytę główną. Zdecydowanie rozsądniej będzie poczekać, uzbierać więcej pieniędzy i kupić coś lepszego.

Dodaj opinię na temat rankingu