Drukarka kolorowa

drukarki kolorowe laserowe i atramentoweDrukarki kolorowe z reguły wybierane są przez użytkowników domowych, dlatego częściej spotkać je można w domach. Wybór drukarki kolorowej często przysparza kłopotów. Laserowa, czy atramentowa? Drukująca szybciej, czy wolniej? Na te pytanie postaramy się odpowiedzieć.


Drukarka kolorowa laserowa

Laserowa drukarka drukująca w kolorze jest niewątpliwie przydatnym narzędziem. Decydując się jednak na rozwiązanie tego typu musimy liczyć się z wysokimi kosztami. Odczujemy je już na samym początku, gdyż drukarki laserowe są znacznie droższe w porównaniu do tych wykorzystujących atrament.

Koszty eksploatacji również są nieznacznie wyższe. Koszt wydruku monochromatycznego na drukarce laserowej to koszt około 10 groszy. Wydruk tej samej wielkości, ale w kolorze może kosztować nawet 70 groszy, co ma istotne znaczenie w przypadku dużej ilości wydruków.Dodatkowo do kosztów eksploatacji dochodzi zakup tonerów. Koszt kupna toneru w kolorze czarnym to nawet 200 zł. Toner kolorowy jest niestety droższy, dlatego rozwiązanie to może okazać się zwyczajnie nieopłacalne.

Drukarki kolorowe laserowe RANKING

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane kolorowe drukarki laserowe w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Drukarka kolorowa atramentowa

Drukarka atramentowa wykorzystuje do swojego działania atrament, który umieszczony jest w specjalnie do tego przeznaczonych pojemnikach. Koszty związane z drukowaniem w kolorze na drukarce atramentowej są znacznie niższe w porównaniu do drukarki laserowej. Szkopuł tkwi w kosztach eksploatacji. Wybierając drukarkę z wyższej półki cenowej należy się liczyć z wyższymi kosztami kartridży. Na rynku dostępne są również zamienniki, jednak ich zakup nie jest z reguły polecany.

Drukarki kolorowe atramentowe RANKING

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane kolorowe drukarki atramentowe w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Szybkość wydruku

Wraz z rozwojem druku tradycyjnego powstał mit, że drukarka laserowa drukuje zdecydowanie szybciej. W przypadku druku mono stwierdzenie to jest prawdziwe. Natomiast, jeżeli chodzi o druk w kolorze, do pewnej kwoty zarówno urządzenia wykorzystujące laser, jak i te atramentowe pracują z jednakową prędkością.

Drukarki kolorowe laserowe, maksimum powyżej 30 stron/min RANKING

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane kolorowe drukarki laserowe o maksymalnej prędkości wydruku mono powyżej 30 stron/min w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Ponadto deklarowana przez producenta prędkość wydruku może różnić się od tej rzeczywistej, dlatego poszukując wysokiej klasy drukarki – należy zainwestować sporą ilość gotówki. Aby chociaż nakreślić prędkość wydruku obu drukarek możemy stwierdzić, że zależy ona od drukowanego materiału. Bardziej skomplikowane wydruki, z większą ilością barw będą drukowane dłużej w porównaniu do tych prostszych.

Drukarki kolorowe atramentowe, maksimum powyżej 30 stron/min RANKING

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane kolorowe drukarki atramentowe o maksymalnej prędkości wydruku mono powyżej 30 stron/min w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.


Poziom hałasu, gabaryty drukarki

Jak każde urządzenia elektroniczne, drukarki również emitują pewien poziom hałasu. I tu warto jest przekazać pewną informację, ponieważ drukarki laserowe mogą pracować głośniej. Szczególnie odznacza się to w przypadku drukarek tańszych. Jeżeli, zatem cenisz sobie ciszę i spokój – przed wyborem drukarki sprawdź dokładnie opinie o sprzęcie.

Popularne „laserówki” mogą również zająć więcej miejsca na biurku. Mimo, iż są bardziej zaawansowane technologicznie, często podzespoły w nich zawarte potrzebują więcej miejsca, a co za tym idzie, obudowy drukarek są większe. Przed ostatecznym wyborem i finalnym zakupem sprawdźmy, czy dana drukarka zmieści się w przeznaczonym na nią miejscu.

Osoby, które planują zakup drukarki wręcz skazane są na odpowiedź na pytanie – laserowa czy atramentowa? Te podstawowe rodzaje drukarek mają swoje wady i zalety. Ostateczny wybór zależy jednak od użytkownika, a powinien on być podyktowany indywidualnymi preferencjami i możliwościami finansowymi.


Tak znaleziono publikację:

  • drukarka wielofunkcyjna ranking 2017

Jaki sprzęt wybrać?

1 opinia o rankingu “Drukarka kolorowa

  1. W dzisiejszych czasach nie wyobrażam sobie, żeby ktoś wybrał świadomie drukarkę monochromatyczną. Byłoby to kompletnie bez sensu. Przy aktualnych cenach za drukarki kolorowe, naprawdę nie ma co się szczypać i oszczędzać, bo wystarczy dwieście złotych i możemy mieć spoko drukarkę do domowego użytku. Warto tylko wybierać renomowane marki jak HP, Epson czy Lexmark.

Dodaj opinię na temat rankingu