Drukarka A3

drukarka A3 model Brother MFC J5910DW
drukarka A3 model Brother MFC J5910DW
Drukarka to przeważnie standardowe urządzenie, które pozwala na wykonywanie wydruków w formacie A4, który jest obecnie podstawowym standardem w wielu urzędach, firmach, czy szkołach. Co jednak, jeśli potrzebujemy drukarki z możliwością druku w formacie A3? Jak wybrać tego typu urządzenie i czym się kierować przy podejmowaniu decyzji?

Technologia druku w drukarce A3

Podobnie jak w przypadku drukarek o mniejszych możliwościach, drukarki A3 mogą drukować przy użyciu zarówno atramentu, jak i lasera. To, na jaką technologię się zdecydujemy powinno zależeć od stopnia użytkowania, a także od sposobu wykorzystania urządzenia.

Drukarka A3 do zastosowań domowych to bardzo rzadki zakup. Jeśli jednak uważamy, że w domu potrzebne jest takie urządzenie – zwróćmy uwagę na to, jakie wydruki najczęściej będziemy tworzyć. Jeżeli będzie to głównie grafika, czy zdjęcia – zdecydujmy się na urządzenie atramentowe. Jest ono zdecydowanie tańsze w zakupie i pozwala na dosyć tani druk w kolorze. Ponadto lepiej odwzorowuje barwy i kontury, które są szczególnie ważne w momencie drukowania ulubionych zdjęć czy złożonych grafik.

Drukarki A3 atramentowe RANKING

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane i najpopularniejsze atramentowe drukarki A3 w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.

W biurze liczy się głównie ekonomia, a także szybkość działania. W związku z tym, w firmie lepiej sprawdzi się drukarka A3 laserowa. Zastosowanie wysokiej jakości lasera pozwoli nie tylko w krótkim czasie zadrukować ogromną ilość kartek, ale zmniejszy znacząco wydatki związane z eksploatacją tego typu urządzeń.

Drukarki A3 laserowe RANKING

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane i najpopularniejsze laserowe drukarki A3 w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.

Cena drukarki A3

Na parametr ten na pewno uwagę zwraca każda osoba zastanawiająca się nad zakupem drukarki A3. Warto nadmienić, że cena idzie bezpośrednio w parze z oferowaną jakością, dlatego jeżeli szukamy urządzenia, które będzie wysokiej jakości – przygotujmy się na jego wysoką cenę.

Nie warto jednak przepłacać. Jeżeli potrzebujemy drukarki A3 wyłącznie do zastosowań podstawowych takich, jak drukowanie dokumentów – wybierzmy najprostsze, ale niezawodne urządzenie. Drukarki A3 z wyższej półki przeznaczone są do skomplikowanych prac, dlatego lepiej sprawdzą się w firmach, których działalność opiera się na korzystaniu z drukarki.

Drukarki A3 kolorowe RANKING

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane i najpopularniejsze kolorowe drukarki A3 w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.

Koszty eksploatacji drukarki A3

Nie jest tajemnicą, że koszty eksploatacji drukarki A3 mogą znacząco różnić się od kosztów użytkowania urządzenia o mniejszych możliwościach. Bez względu na wysokość kosztów i typ urządzenia, warto jest maksymalnie optymalizować koszty. Starajmy się wybrać takie urządzenie, aby koszty użytkowania były maksymalnie niskie.

Na rynku jest wiele urządzeń, których eksploatacja wypada dużo drożej, niż zakup samej drukarki. Jest to sytuacja niekorzystna, dlatego przed wybraniem konkretnego modelu sprawdźmy, jak rozkładają się koszty tego typu. Dzięki temu unikniemy sytuacji regularnego przepłacania i inwestowania niebotycznych sum w momencie napraw czy wymiany podzespołów.

Drukarki A3 monochromatyczne RANKING

Zestawienie uwzględnia najchętniej wybierane i najpopularniejsze monochromatyczne drukarki A3 w oparciu o porównywarkę cenową Nokaut.pl.

Drukarki A3 za sprawą gabarytów, a także wyższych kosztów eksploatacji polecane są do zastosowań typowo biurowych. Ceny drukarek A3 również są wysokie, dlatego kupno ich do domu może okazać się zbędnym wydatkiem. Aby korzystać z urządzenia tego typu w domu musimy być pewni, że wykorzystamy potencjał, jaki oferuje drukarka A3. Zastanówmy się również nad technologią druku, ponieważ ma ona realny wpływ na użytkowanie.

Znani producenci drukarek A3:
Brother, Canon, Epson, HP, Develop, Konica Minolta, Kyocera, Lexmark, OKI, Olivetti, Ricoh, Samsung, Sharp, Xerox.

Jaki sprzęt wybrać?

1 opinia o rankingu “Drukarka A3

  1. Jestem ciekaw jak w skali roku przy średnim użytkowaniu wyglądają koszty eksploatacji? W standardowym formacie A4 jest to wiadome, ale przy drukarce A3 już zdecydowanie ciężej określić wydatki jakie nas czekają. Z drugiej strony, to raczej nie jest sprzęt przeznaczony do domu. Chyba jeszcze nie widziałem, by ktoś miał drukarkę a3 do prywatnego użytku.

Dodaj opinię na temat rankingu